Jdi na obsah Jdi na menu
 


Agility

24. 9. 2012

Pár pravidel:
101_1316293069.jpg Králíčci souťeží narozdíl od psů ve čtyřech disciplínách: přímý a členitý parkur, skok do výšky a skok daleký. Trasu běží králík na vodítku (kšírkách, nikoli obojku), nesmí však za ně být tažen. Vodič, který s králíkem celý závod absolvuje, nesmí překonávat překážky spolu se svým králíkem.
Aby se mohli účastnit parkurového skákání, musí být vodič starší sedmi let a králík čtyř měsíců. V případě skoků do výšky i dálky musí být králík dokonce starší 12 měsíců. Březí nebo kojící samice jsou ze závodů vyloučeny.
Důležité také je, aby se překážky daly lehce shazovat a aby se králíci o ně nemohli


Parkury:

V závodě se přeskakuje 10 překážek v obtížnosti udané výkonnostní třídou. Na rovné dráze stojí překážky za sebou ve stejném rozmezí. Vítězem se na obou tratích logicky stává králíček, který je zvládne s nejméně chybami a v nejkratším čase. Závody bývají nejčastěji dvoukolové.


Skoky:

Jde o disciplíny srovnatelné s jejich lehkoatletickými protějšky. Skáče se přes jedinou překážku, jejíž délka, respektive šířka je postupně zvyšována. Každý ušák má tři pokusy na jedné délce, resp. šířce. V případě, že dva a více králíků dosáhnou stejného maxima, rozhoduje počet pokusů nutných k jeho dosažení.

V těchto disciplínách jsou pouze dvě výkonnostní třídy - Lehká a Elitní. Pro postup do Elitní třídy musí králík třikrát překonat výšku 60 centimetrů, nebo délku 160 centimetrů.

Elitní třídy ve všech čtyřech disciplínách soutěží o takzvané certifikáty. Ty jsou udělovány, pokud králík vyhraje závod elitní třídy, kterého se zúčastnilo alespoň 10 závodníků. Zisk tří certifikátů v jedné disciplíně je oceněn titulem Champion. Pokud králík dosáhne stejného titulu i v dalších disciplínách, získává tituly Great Champion (dvě disciplíny), Super Champion (tři disciplíny) nebo Grand Champion (čtyři disciplíny).


Jak naučit králíčka Skákat??

Než začnete králíčka učit skákat,musíte ho prvně naučit chodit na vodítku.Když je zvyklý chodit na vodítku a cítí se tak dobře, můžete stavět 2 až 3 nižší překážky (5-10 centimetrů vysoké). Posaďte králíka před překážku a vyčkejte jestli překážku přeskočí. Pokud nepochopí, co má dělat, můžete ho pro začátek přenést přes překážku, pochválit ho a nechat ho doskákat k další překážce. Uvidíte, zda druhou překážku přeskočí. Když se to králík naučil, můžete příště zvýšit počet překážek. Když pochopil i to, můžete začít postupně zvyšovat překážky. Nemějte ale příliš naspěch. Trénujte raději krátce a častěji než příliš dlouho a přestaňte v nejlepším. Pokud nemáte řádné překážky a nemáte možnost si je doma vyrobit, můžete klidně použít to co máte doma, pokud se nemůže králík nějakým způsobem poranit. Použijte vlastni fantazii!
Téměř všechny králíky lze naučit skákat přes překážky, ale ne všem se to líbí a nemá cenu králíky nutit. I tak si ale myslím,že většinu králíčků to bavit bude,protože jak každý jistě ví,skákání a králíci to patří k sobě. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dotaz

(Andy, 27. 6. 2020 19:56)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kam bych s králíčkem mohla chodit na závody nebo jen na nějaké lekce. Stále hledám a nic nemohu najít. Děkuji mockrát.

Ahoj!

(Liduhorse, 8. 9. 2015 19:25)

Ahoj! V našem pokoji máme postel, která je na výšku asi třicet cm. Králíček tam pořád skáče a seskakuje a je vidět, že ho to baví. Ale bojím se s ním chodit ven, aby nesnědl něco špatného.

...

(emicka, 4. 11. 2012 20:15)

Zkoušíme ale zatím se nám to nedaří

Re: ...

(Králíčci a Riky, 6. 11. 2012 18:10)

jen se snažte určitě to časem půjde... ;)
nechvátejte ;)

 

 

PortrétPoslední fotografie


Kontakt

Mail list
Archiv

Kalendář
<< červen / 2020 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 26328
Měsíc: 725
Den: 18